ТЕРЕЩЕНКО НАДІЯ ЗАХАРІВНА

Директор Теребовлянської ЦБС у 1967 – 1993 рр.

Терещенко (Щерба) Надія Захарівна. Народилася 15 грудня 1927 року в с. Мар”янівка Теофіпольського району Хмельницької області. Навчалася у Теофіпольській середній школі. На жаль, коли закінчила 7 класів, мирне життя перервала Велика Вітчизняна війна. Сім”я Щербів разом із іншими біженцями покинула рідну домівку. Відступали аж до Полтавщини. Та випередити німців не вдалося. Деякий час родина проживала на окупованій фашистами Полтавщині, потім повернулася до рідного обійстя, яке вже було розтягнуте мародерами. Проживати довелося у дідусевій «шевченківській» хаті в Мар”янівці./Files/images/7.jpg

Після війни закінчила десятирічку в Теофіполі, рано вийшла заміж. Успішно закінчила Кременецьке педучилище. Поступила у Кременецький педінститут, де провчилася 2 курси. Далі навчання довелося припинити. Злі язики донесли до адміністрації інституту прихований факт про судимість батька Захара Трохимовича – однієї з тривожних ночей під час фашистської окупації до нього навідалися бендерівці і попросили відремонтувати автомат. Захар полагодив пошкоджену зброю, але про це доповіли «доброзичливці» вже у повоєнний час. В результаті відсидів 10 років в”язниці.

Тим часом Надія Захарівна разом з чоловіком Григорієм Кузьмичем переїжджає до Козлова, куди його направили на роботу. Тут Надія Захарівна стає завідувачем бібліотеки. Поступає на заочний відділ Теребовлянського бібліотечного технікуму, який успішно закінчує. Чоловікові знову міняють місце роботи, на цей раз у Струсів. Так Надія Захарівна стає завідувачем струсівської бібліотеки. Вже наступниий переїзд був до Теребовлі, де вона очолює місцеву бібліотеку.

Відпрацювала у Теребовлі весь залишок свого трудового стажу. На роки її праці припадають централізація бібліотечної системи, відкриття літературно-музичної вітальні «Бригантина», придбання бібліотечного автобуса, ротатора, відкриття відеосалону. З року в рік зростає книжковий фонд бібліотеки, впроваджуються нові форми і методи обслуговування читачів, налагоджується співпраця із колегами міста-побратима Тернополя Слівена Народної Республіки Болгарія. У 1977 році на Теребовлянщині створюється централізована бібліотечна система, яка включає 71 бібліотеку з фондом 543 тис. примірників. Загалом на ті часи на абонементі однієї лише центральної бібліотеки у Теребовлі обслуговувалось 1600 читачів віком від 14 до 21 року, щороку проводилось більше 35 тисяч книговидач. Серед найбільш поширених форм роботи стали читацькі конференції, тематичні вечори, диспути, дискусії, прем”єри книг, журнальні летучки тощо.

Районна бібліотека та бібліотечна система з року в рік були серед кращих в області. На базі бібліотеки проводились науково-практичні конференції, семінари-практикуми. Районна бібліотека, бібліотечна система в цілому та її директор неодноразово нагороджувались грамотами Міністерства культури, обласного управління культури.

Надія Захарівна Терещенко була незмінним директором ЦРБ та ЦБС з 1967 по 1993 р.

Кiлькiсть переглядiв: 385

Коментарi