Біографія бібліотекаря

Пелехат Людмили Михайлівни

Серед садів зелених

Край берега ріки

Стоїть мій рідний Тютьків

Не день, не два - віки.

В такому мальовничому селі 15 липня 1965 року народилася Пасічник Люда. У 1972 році пішла до школи. Вона була дуже старанною ученицею, брала активну участь у масових заходах, які проводились у школі. У неї було багато друзів, з якими знаходила спільну мову. І це дало поштовх на вибір майбутньої професії.

1962 році Люда поступила в Теребовлянське вище училище культури , на бібліотечний відділ. І закрутилося студенське життя. Навчання , сесії, участь в різноманітних конкурсах, музичних вечорах. Запам'яталася участь у конкурсі «Нумо дівчата». Конкурсантки змагались у різних конкурсах: декламування уривку з твору, сервіровка столу, конкурс етикету. Запам’ятався танцювальний конкурс, де Люда танцювала вальс з партнером. Цей вальс був виконаний дуже оригінально і красиво. Цей вальс Люда ще не раз виконувала в училищі. З навчання запам'яталися комп’ютерні уроки. Це тепер комп"ютери маленькі в порівнянні з тодішніми. Як було страшно в перший раз підходити до обчислювальної техніки, це була велика тумба. Навчання давалось легко . Приїхавши додому хвалилась мамі про добре здану сесію, про хороших друзів , розказувала про викладачів училища. Але не все було добре . Захворіла мама ,довго лікувалася і в невдовзі померла.

У 1984 році Люда закінчила училище і була направлена на роботу в Теребовлянську центральну бібліотеку, в читальний зал . На роботу приймав Люду тодішній зав. відділом культури Стадніченко М. О.

Працюючи в центральній бібліотеці брала активну участь у масових заходах, які проводились бібліотекою, писала сценарії масового заходу. Працюючи , заочно навчалась у Рівненському державному інституті культури.

У 1992 році Люда прийшла працювати у своє рідне село Тютьків. Вона швидко завоювала авторитет серед користувачів бібліотеки, та колег по

роботі. Уміла цікаво представити ту чи іншу книгу, привернути увагу до новинок літератури та періодичних видань. Завжди привітна і ввічлива до читачів, а свої обов'язки виконувала на професійному рівні. Вона була натхненним організатором чудових творчих дійств. Жодне свято, визначна дата не обходилась без її участі. Люда організувала приїзд знімальної групи ТВ4, які знімали вечорниці, котрі підготували педагоги та учні Дарахівської ЗОШ. Знімав вечорницьі оператор TV4 О. Снітовський.

Бібліотекар і зав.клубом Іваніцька М.Р. провели значну краєзнавчу роботу. Стаття у книзі «Історія міст і сіл Теребовлянщини» Тютьків, «Свято Матері», «Свято Валентина», «Свято Миколая», «Свято Врожаю», «День села» - це були традиційні свята , які проводили разом бібліотекар і зав. клубом. За значні досягнення у роботі Пелехат Л.М. була нагороджена почесними грамотами районного відділу культури.

По стану здоров"я Пелехат Люда у 2010 році вийшла на пенсію. Але до неї завжди звертається новий працівник бібліотеки за порадою. І вона з великим задоволенням допомагає.

Кiлькiсть переглядiв: 368

Коментарi