Бесіда –діалог

з колишнім працівником бібліотеки

с. Глещава Губай Євгенією Іванівною.

В селі Глещава було відкрито сільську бібліотеку 1950р. в старій читальні «Просвіта». Бібліотека займала одну кімнату. Першою завідуючою була Мошкіна Н. виходець з Хмельницької обл.. На той час було мало літератури, але з кожним роком фонд збільшився і вже на початок 1969р. становив 5 тис. примірників, здебільшого суспільно-політична література, яка займала біля 20% всього фонду.

Після Мошкіної працювали бібліотекарі з освітою – Пискливець Марія, Демида Марія. В 1961 році зроблено капітальний ремонт за рахунок колгоспу, і бібліотека мала вже дві кімнати: книгосховище і читальний зал, а клуб розмістили в новому приміщені. Придбали 5 нових стелажів, штори, столи, крісла. Бібліотека працювала 6 днів з вихідним у Понеділок.

З 1969р. в бібліотеці нараховувалося 900 читачів - книговидача 18.000 книг.

На час моєї роботи фонд бібліотеки щороку збільшувався. Майже щороку надходило 500 книг. Виписували багато періодики. Правління колгоспу виділяло кошти на придбання сільськогосподарських журналів. Бібліотека була забезпечена вугіллям і дровами. Виділялися кошти на придбання канцтоварів, була прибиральниця.

Бібліотека проводила культосвітню роботу. На фермі, тракторній бригаді був пункт видачі літератури, один раз в місяць обмінювалася література.

Випускалася стінна газета, де редактором була зав. бібліотекою. В червоному кутку на кожний місяць складався план роботи, де було проведення бесід, лекцій, підведення підсумків соцзмагання між доярками.

На час жнив вся робота була перенесена в агітпункт на тоці. Випускалися «блискавки», «бойові листки», робили підведення підсумків змагання серед комбайнерів, жаткарів.

Бібліотека брала активну участь в роботі села, колгоспу, відвідувала колгоспні наради, сесії сільської ради, відкриті партійні збори, політшколу. Брала участь в художній самодіяльності, де щороку в Теребовлі після виступу голови колгоспу, який звітував про роботу за рік, виступав хор. Разом з Будинком культури проводили фестивалі молоді, виступав духовий оркестр, проводились конкурси, спортивні змагання, виступ агітбригади.

В 1992 бібліотека переїхала в новий будинок, де на другому поверсі була розміщена бібліотека – 3 кімнати, фельдшерсько-акушерський пункт, аптека та профілакторій.

В бібліотеці оформлялись книжкові виставки, тематичні полиці, огляди літератури. Разом з Будинком культури, школою проводились різні масові заходи, тематичні вечори, літературні читання, презентації книг. В читальному залі оформлено виставку робіт художника Смільського Дм. Та виставка кращих вишивок. Цього року було створено «Союз українок» -15 чоловік, які брали активну участь у художній самодіяльності. З концертами їздили в Теребовлю, Іванівку, Ілавче. Відзначались календарні дати письменників, День Перемоги, день матері, створення УПА, відкриття пам’ятників борцям за незалежність України.

За час своєї роботи бібліотекар була нагороджена грамотами Міністерства культури, а в 1988 році зайняла ІІІ місце серед бібліотек району і була нагороджена медаллю « За відміну працю».

Кiлькiсть переглядiв: 332

Коментарi